Cypress Hill

pierwsze polskie forum poswięcone grupie Cypress Hill
Dzisiaj jest 18 paź 2017, o 04:57

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

W?asnie dorwa?em si? do neta i napisz? par? s??w o wczorajszym koncercie K44 :D
Ca?a zabawa rozpecz?a si? o 20 w kameralnym klubie Blue Note; lecz na Kalibra trzeba by?o czeka? prawie do 22. W mi?dzy czasie dw?ch DJ'i rozgrzewa?o t?um i nawet polecia? Cypress (Lowrider)

Jakos przed 22 (bo staci?em poczucie czasu :D ), po kr?tkiej rozgrzece Feel-xa na scen? wlecieli: DaB, Yoka i Gutek :D
Zacz?o si? szle?stwo kiedy, kiedy rozpoczeli od "Normalnie o tej porze" Wszyscy oszalaleli z wra?enia...
Ja si? najlepiej bawie?em przy "Filmie", "Wenie" ,a ju? o kozackim "Ja si? wcale nie chwale" to nie wspomn? :D

Jedyne co mi nie przypad?o do gustu w tym koncercie to stosunkowo ma?a ilos? czystego K44 w por?wnaniu do utwor?w z "Czerwonego Albumu" Daba (Rapowe ziarno, Lubie dobre, Miasto jest nasze) i par? piosenek Gutka...

Po koncercie uda?o nam si? z kumplami przybi? pi?teczki ze spalonymi :D Dabem, Yok?, Gutkiem i Feel-xem. :D Od tego ostatniego dosta?em nawet autograf :D
peace

Tytuł:

Wed?ug mnie K44 zacz?o si? stacza?w d?[ale powoli] po odej?ciu [wieczny pok?j] Magika. ,,Ksi?ga tajemnicza - prolog" to najleprza p?yta. A polski Psycho rap by nie istnia?.

How many times, must you decieve me?

Tytuł:

Nawet niedawno byli u mnie w Koszalinie, ale oczywi?cie wyjebali sobie 25 z? ceny za wjazd w dniu koncertu, a niestety tyle kabony nie mia?em :( Szkoda ?e a? tyle to kosztowa?o a nie mia?em jak si? wkr?ci? za darmo za bardzo :(

Tytuł:
Awatar użytkownika

K44 to dla mnie Mag Magik I, ?P Brat Joka i Abradab + Feel-X ! "3:44" To ju? nie K44 tylko Baku-Baku. Nie m?wi?, ?e "3:44" jest z?? p?yt?, bo tak nie jest, ale to ju? zupe?nie inna bajka ni? "Ksi?ga" i "63 minuty".

Zaczn? od "Ksi?gi Tajemniczej" - kto? powiedzia?, ?e klimacik podobny do "Temples of Boom" - zgadzam si?. Mn?stwo mroku i pojebane flow !!! Z t? r?nic?, ?e ToB jest w pe?ni profesjonalnie nagranym albumem a "Ksi?ga" to debiut Kalibra... Mimo wszystko album ten r?wnie cz?sto go?ci w moim odtwarzaczu jak "IV", "ToB", "Black Sunday" czy "S&B". Kawa?ki takie jak "+ i -", "Psychoza", "Wi?cej Szmalu" "Do boju zakon Marii" i "Moja Obawa" s? klasykami i ich wk?adu w polski HH nikt nie podwa?y.

"W 63 minuty dooko?a ?wiata" to ju? album nagrany w pe?ni profesjonalnie. Ch?opaki pokazuj? co to znaczy bawi? si? s?owem... "Film", "Mi?dzymiastowa", "Mo?e tak, mo?e nie" i "gruby czarny kot" pokazuj? ca?y kunszt K44 !!

Moje ulubione kwa?aki:

Cytuj:
(..)Kto? tu jest MAGIEM, naprawd? ? /Dalej po lewej r?ce, cud?w wi?cej / Pr?dzej zaraz si? zakr?c? / P?dz? tam teraz / Ka?dy z was mo?e ju? wybiera? / Kto nie chce zwiedza?, prosze czeka? / Polega? na mnie warto, prosze bardzo / Za mn? tu si? wchodzi, porusza / Cisza, dusza si? ?mieje / Joka, kwoka, foka, oka - Nie wa?ne(...)

Cytuj:
(...)Wiem po co mowie, czemu mowie, co i komu / Znam to co robi?, tak jak znam drog? do domu / Do mieszka? si? dostaje, nie u?ywaj?c ?omu / Kurwa, jak to ? - zapytasz bez pardonu / Tak to, nie dosta?e? paragonu ?...

Genialne :)

Kole? kt?ry co? tu pisa? o KG - niech si? wali i KG niech te? si? wlai !!

Tytuł: Re: Kaliber 44
Awatar użytkownika

Czas odświeżyć temat ^^
K44 to po prostu klasyka gatunku rapowego w Polsce. I IMO to najlepszy rapowy skład w Polsce.
Wszystkie WWO etc. po prostu wymiękają przy tekstach Maga, Daba i Joki.
Naprawdę szkoda że takie genialne składy nie mogą trwać wiecznie. Mój faworyt to Księga Tajemnicza Prolog. Na którym wszystkie kawałki są genialne. A i jeszcze najlepsze jest to że nagrywali ją na Amidze ^^ Zawsze byłem ciekaw jak zrobili ten mroczny bit z Psychozy. Ale dla mnie taka muzyka to po prostu orgazm w kazdym calu. Jeszcze jak puscisz taka Psychoze i zajarasz skuna, odjeb. Ale w pozytywnym znaczeniu ^^ I najbardziej z calego skladu szanuje i lubie Daba. Bo jego rymy i flow miażdżą pod każdym względem. Magik był dobry, ba! Był świetny. I zrobił chyba najwięcej w historii pol rapu. Teksty Jok i jego styl też miażdżą ale Dab po prostu rządzi ^^ Kompletuje słowa w sposób wręcz nieziemski. "Konfrontacje", "A może tak, a może nie", "Ja się wcale nie chwalę". Ale najlepszy daje pokaz na Prologu. Jego zwrotka w Psychodeli, albo w Bierz Mój miecz i Masz. Czysty geniusz

Cytuj:
"Jestem, nadchodzę - jak tajfun, monsum
Po drodze bije ich srodze do Ciebie przychodzę tak szybko
By wspomnienie-nie-mykło, nie znikło
Lecz było i trwało jak styl mój
Noc cała ofiaruje Tobie
By przy dźwiękach i stękach
Dokonać spełnienia jeb..... uniesienia!"

Ej ale WWO przecież wcale takie szajsowne nie jest !

Mam na myśli oczywiście Sokoła, bo to fakt - Jędker nie dorasta nawet Sokołowi do pięt :) Ale zgadzam się że k44 to jeden z najlepszych polskich rap-zespołów ;)

Awatar użytkownika

ja sie powoli odsuwam od wiekszosci polskich raperow...np eldo...eternia byla spoko, ale potem jak uslyszalem 'odpalam spliffa' powiedziane tak sztywno...to pomyslalem ze kolo sie amerykanizuje : P albo piosenka o tym ze ma fajne buty i bluze...fajnie, good for u chlopie. Ogolnie eldo zrobil sie monotematyczny i w kazdej piosence jest pare fillerow w stylu 'zeszyty,weresy i kartki' bla bla bla

Anyway, mowiac na temat: k44 do dzisiaj dosc systematycznie robrzmiewa w moich glosnikach, zwlaszcza po wieczornym paleniu :) przyznam ze 'na specjalnych efektach' to zupelnie inna muzyka, zdaje sie o wiele ciezsza...czasem nawet przerazajaca :D ale co tam, are u a psychooooo? :D

Ostrze noże i nożyczki, halabardy i pilniczki, aparat czeski, gwoździe pineski. Sztyki, patyki, dywany i guziki, trąbki, pompki, ząbki oraz choinkowe bombki. Gwoździe, szpady, gołe baby, wszystko tylko dla zabawy. Krawaty wiąże, usuwam ciąże. Akcesoria, scyzoryki, złote łyżki i kolczyki, cegły, taczki, wykałaczki z Ameryki, proporczyki, portmonetki, parasolki, ciche Szwedki, globusy, mapy, plany. Change money, jabłka, banany.

Cytuj:
ja sie powoli odsuwam od wiekszosci polskich raperow...np eldo...eternia byla spoko, ale potem jak uslyszalem 'odpalam spliffa' powiedziane tak sztywno...to pomyslalem ze kolo sie amerykanizuje : P albo piosenka o tym ze ma fajne buty i bluze...fajnie, good for u chlopie. Ogolnie eldo zrobil sie monotematyczny i w kazdej piosence jest pare fillerow w stylu 'zeszyty,weresy i kartki' bla bla bla

Ja też się odsunąłem, ale ostatnio zauważyłem, że zaczynam się troszkę przybliżać, hehe może w końcu zacznę rapować po polsku niebawem, kto wie, kto wie ;) A tak szczerze to polecam żebyście obczaili na przykład mixtape Donguralesko & Matheo - "Inwazja Porywaczy Ciał" - jak dla mnie całkiem niezły materiał ;) A co do Eldo to może i masz trochę racji, ale powiedz słuchałeś jego najnowszej produkcji "Nie pytaj o nią"? Jak nie słuchałeś to posłuchaj, może Ci się spodoba :)

Cytuj:
Anyway, mowiac na temat: k44 do dzisiaj dosc systematycznie robrzmiewa w moich glosnikach, zwlaszcza po wieczornym paleniu :) przyznam ze 'na specjalnych efektach' to zupelnie inna muzyka, zdaje sie o wiele ciezsza...czasem nawet przerazajaca :D ale co tam, are u a psychooooo? :D

Nie wiem, czy brzmi straszniej bo nie palę zioła praktycznie w ogóle, zresztą mówiłem to już nieraz ale co tam - muzyka ich jest przezajebista, nie ważne czy po paleniu czy nie ;)

Awatar użytkownika

Po tym co uslyszlalem na 27 to juz nawet nie sprawdzalem, chociaz 1 singielek nawet mi przypadl do gustu : P Nic to, sprawdze po weekendzie :)

Ostrze noże i nożyczki, halabardy i pilniczki, aparat czeski, gwoździe pineski. Sztyki, patyki, dywany i guziki, trąbki, pompki, ząbki oraz choinkowe bombki. Gwoździe, szpady, gołe baby, wszystko tylko dla zabawy. Krawaty wiąże, usuwam ciąże. Akcesoria, scyzoryki, złote łyżki i kolczyki, cegły, taczki, wykałaczki z Ameryki, proporczyki, portmonetki, parasolki, ciche Szwedki, globusy, mapy, plany. Change money, jabłka, banany.

Awatar użytkownika

https://www.youtube.com/watch?v=J_GavWW ... e=youtu.be

Jak Wasz opinia? Godny powrót?

Awatar użytkownika

zajebisty powrot w oldskulowym stylu! takie moje wrazenie :) preorder zlozony, czekam z niecierpliwoscia :D

Kurcze, brzmi dobrze. A co najlepsze jak dla mnie brzmi jakby ten numer był gdzieś tak mniej więcej z 2000 roku :D Zobaczymy jak ta płyta będzie brzmaiała

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00