Cypress Hill

pierwsze polskie forum poswięcone grupie Cypress Hill
Dzisiaj jest 19 lis 2018, o 04:32

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Przyznam sie ze ze utwory ktore pojawily sie jakis czas temu na sieci (latin thug , till death , whats your) mocno mnie zmartwily , to nie byl CH jaki znalem.Z niecierpliwoscia czekalem na nowy album.To co uslyszalem przeszlo moje oczekiwania:

Plyte otwiera utwor another body drops.Poczatek przypomina czasy IV gdzie mozna bylo uslyszec dialogi ludzi z CH (co zreszta utrzymuje sie przez cala plyte).Po chwili wchodzi mocny gitarowy rif i juz wiemy ze CH wrocilo i to w doskonalej formie.Warto zaznaczyc ze Sen dog znowu podklada wstawki swoim drugim , dosc charakterystycznym stylem (jak nie wiecie co mam na mysli to przypomnijcie sobie aint goin out like that :eat a bowl of dick g!:)

Till death comes swoimi skrzypcami na podkladzie i melancholia odrazu przywoluje na mysl What you want frome me z czesci skull , Skull'n'Bones

Na Latin thugs Sen dog zaprezentowal sie doskonale ,odrazu widac ze lepiej sie czuje w tym latynowskim gangsta stylu niz w reggae. Podobne utwory nagral z Delinquent Habits.

Ganja bus powalil mnie na kolana! Tego jeszcze nie bylo!Ciesze sie ze muggs zrezygnowal z swoich cudow mixerowych na rzecz klasycznego reggae bez jakis wymyslnych sampli.B-real pokazal klase doskonale czujac jamajskie rytmy.Zdecydowanie gorzej wypadl Sen dog ,ktory rymowal dosc sztucznie , ze swoim twardym akcentem i w moim mniemaniu wyszlo to bardzo slabo :(

Busted in the hood.Ciesze sie ze CH wrocili do opowiadania histori (zreszta takie byly poczatki hh).B wspomina stare czasy kiedy wpadl podczas dilowania.Podklad jest calkiem fajny a B-real rymuje wyjatkowo wyraznie.

Money kolejny dobry utwor ze skrzypcami.Refren troche psuje cale wrazenie ,ale ogolnie jest ok.

Never know.Ciezki , wolny podklad przywolujacy Temples of Boom i taka same ciezkie rymy.Jak dla mnie troche za dolujacy p;pp

Last laugh - swietny kawalek gdyby tylko beat byl glosniejszy , rif mocny a chlopaki nie rymowali jak 70 letni emeryci ktorzy obudzili sie z popoludniowej drzemki ;/

Bong hits - Muggs wrocil ze swoimi skitami (ktorzych brakowalo na stoned riders) do ktorych glowa buja sie sama. Bong hits swoim wykreconym beatem i samplami zapewniaja ostra jazde

Whats your name , whats your number - uwazam to za najgorszy kawalek CH jaki powstal kiedykolwiek ! Jakis smieciowaty bounce typowy dla Westcoast (tyle ze panny nie kreca dupami i nikt nikogo nie obmacuje na teledysku).Zeby sie jeszcze dobic to koncowa scena na teledysku to chyba parodia titanica :shock: . wogole WTF? Moze to dowcip CH , tak jak emiem na pierwszej plycie nagral love songa ;/ (Yo , this is my love song).Coz , cale szczescie ze reszta plyty jest TAK MOCNYM KONTRASTEM dla tego shitu.Oczywiscie pewnie pojawia sie slowa ze to eksperyment CH tak jak reggae ale czy to znaczy ze na nastepnej plycie ma sie pojawic dance , pop i folk?

Once again - moj ulubiony utwor.Cyrkowe sample , podklad przypomina troche muzyke z kreskowek w ktorych wystepuja duchy (mam to na koncu jezyka , wiem ze juz slyszalem taka muzyczke).

Welcome every one ,take your places its great
Seeing all those familiar faces
You want dog shit? We got alot of it
You want to get high? I'm on top of it
You want bottles? Come on , we'r poping it
You want a revolution? Ain't no stoping it

Mowiac krotko , chlopaki zapewniaja ze kazdy znajdzie tutaj cos dla siebie.Troche szkoda ze once again nie otwiera Till death do us part :(

Number seven - to juz raczej klasyczny skit muggsa z bardzo bardzo mocnym basem ktory urywa sie nagle.Nie bede sie domyslal co oznacza 7 , ma zbyt duzo znaczen zarowno w numerologi jak i w bibli

One last cigarette - zostawia bardzo mieszane uczucia.B brzmi jak jakis gangster z filmu prawiacy kazanie facetowi ktorego zaraz rozwali.Faceta na koncu podpalaja a utwor konczy Pigs z Cypress hill lecacy gdzies w radio.Dziwne , nie przypominam sobie zeby CH zrobilo cos podobnego.

Street wars - troche pompatyczny , jakby uliczne gierki byly conajmniej apokalipsa ;pp; Sample dzwonow i chorow koscielnych przypominaja temples of boom.Gdyby street wars powstal troche wczesniej to napewno by sie znalazl jako main theme w Kingpinie ;p

Till death do us part - taki sobie , przyjemny z dedykacja , zamyka plyte.Przyjemny akcent na koniec.

Eulogy - muggs na koniec funduje nam totalny hardcore w tym outro , jazda na maksa.Wogole az boje sie myslec cos sie czuje sluchajac skitow z tej plyty bedac upalonym :roll:

Podsumowujac: till death do us part jest dobra , nie wspaniala , nie najgorsza.Zawiodly mnie tylko dwie rzeczy: brak hardcorowego kawalka do ktorych przyzyczaily nas skullnbones i stoned riders , i ten NIEMILOSIERNY WHATS YOUR NAME! Mam nadzieje ze bedzie edycja "Till death do us part: whats your name ,whats your number track not included". Zapraszam do dyskusji

Just like the bad guy from lethal weapon two,I have got diplomatic immunity so Hammer you can't sue.I can run grafiti , even jay walk in the street , I can riot ,loot ,not give a "poop" and touch your sister tit.Can't touch me ;p

Tytuł:
Awatar użytkownika

hehe no fakt ten WHATS YOUR NUMBER jest taki dziwny :P hehe
a co do plytki to jescze bedzie jedne wydanie tego albumy ale w wersji EXPLICIT heh co bedzie sie roznila z dodatkowym jednym trackiem heh...... chyba ze z tego zrezygnuja!?

(\_/)
(O.o) copy the bunny into your sig
( ><) help him achieve world domination

"Bez gwiazdy, nie ma jazdy"

Tytuł:
Awatar użytkownika

heh a propos WHATS YOUR NUMBER:

no nie oszukujmy sie, wszyscy dobrze wiemy ze ten utwor zostal nagrany po to aby znalezc sie na listach przeboj?w, zeby plytka zarobila wiecej kasy, a take dla tych ktorzy nie znaja CH a dzieki tej jakze prostej, prawie popowej piosence zapoznaja sie blizej z tworczoscia CH

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dla mnie plyta nie jest spojna. Dlatego dalej slucham IV :-P Najlepszy klimat poprowadzony od poczatku do konca. Till Death nie chce mi sie juz sluchac ;-] Szkoda, szkoda..

.."So many, come and go in this lifetime that you serve
Faces change, liscenses' everywhere you turn
Gangsta's become blinded, visions become blurred
Learned to stay alive to the real side of the curb.."

B-Real

Tytuł:
Awatar użytkownika

coz widze ze sie zgadzacie. czekam teraz na zealotow ,ktorzy beda bronic whats your number ;p;p;p;pNie moge uznac za udane cos co jest tak komercyjne i tak pod publike:
plyta Black Sunday dostala bana na mtv bo teksty CH nie mogly przejsc przez cenzure , to samo jest teraz. Czy takie utwory jak busted albo one last mogly byc pojawic sie w mtv? Nie , i po to nagrano Whats your name.
A pozatym jak po I remeber that freak bitch z IV i stank ass ho z Skull'n'Bones mozna wydac Whats your name ;p

Just like the bad guy from lethal weapon two,I have got diplomatic immunity so Hammer you can't sue.I can run grafiti , even jay walk in the street , I can riot ,loot ,not give a "poop" and touch your sister tit.Can't touch me ;p

Tytuł:
Awatar użytkownika

Po pierwsze wcale nie zmartwil mnie brak hardcorowych kawalkow na ktore z pewnoscia oczekiwala czesc fanow, mowie to wprost bo zawsze bylem zwolenikiem hh, dlatego tez takie utwory jak "till death do us part", "till death comes", "latin thugs", "last laugh", "street wars", "money" czy chociazby "one last cigarette" sa moim domem, a "till death do us part" bedzie na pewno najczesciej sluchanym przeze mnie kawalkiem z tej plyty, bo wlasnie przy takich dzwiekach czuje sie najlepiej. Pojdzmy dalej, na calej plycie czuje sie klimat przedstawiony na okladkach plyty (a nawet pasuja do jej nazwy), charakterystyczne pianinko, organy, dzwony i chorki koscielne, a takze skrzypce i czasem harfa. Tak wlasnie ta harfa pomaga nam przeniesc sie na drugi swiat sluchajac "till death comes". Nie moglo oczywiscie zabraknac hiszpanskiego stylu, wszak tam sa korzenie naszych chlopakow z CH, dlatego mamy "latin thugs ft Tego Calderon" mozna by tu od razu dodac, ze sa zamiary nagrania kolejnego hiszpanskiego albumu. Do jednej z nowosci na plycie nalezy kobiecy glos w refrenie jednego utowru, mowa tu o "till death do us part", "i do" znakomicie wkomponowuje sie w klimat tego numeru.
Do tej pory nie moge strawic 2 kawalkow tzn. "ganja bus" i "once again". Nie widze wogole b-reala i sena w dzwiekach utworu "ganja bus" i ciezko mi to bedzie zaakceptowac. "Once again" to poprostu cyrkowy beat, nie podchodza mi takie numery, jest to jeden z chemicznych utworow z plyty, innym tego typu jest "what's your number?" choc ten ma oryginalniejszy tekst ;), skoro juz przy tym... wcale nie odrzucam tego numeru, wszyscy uwazaja, ze jest zrobiony pod publike i ja tze tak uwazam, ale to nie powod, zeby od razu go dissowac, powiedzcie jaki numer najlepiej bylo puscic do TV? Na plycie musi znalezc sie jakis lajtowy rytmiczny kawalek, ktory mozna zaprezentowac z TV, pozatym opisuje cala prawde jak jest, a ze tematem przewodnim jest kobieta i mysli z nia zwiazane to juz nie pasi dla CH? Chyba w kazdej normalnej bani kraza tego typu mysli, wiec dlaczego by o tym nie napisac? Wlasnie teraz nadszedl czas dla CH, zeby pisac o wszystkim bez zadnych przeszkod. Proste, ze na dotychczasowych plytach nie wypadalo pisac takich numerow, ale widac, ze przez te 2 lata duzo rzeczy chlopaki przymysleli i stwierdzam jak b-real ze ta plyta jest najbardziej przymyslana z dotychczas wydanych.
Jestem jeszcze niedopieszczony jesli chodzi o dlugosc plyty, w sumie jest na niej 16 utworow z czego 3 to instrumentale, wiec zostaje nam 13 kawlkow z ktorych najdluzszy to 4:03 min. w rezultacie mamy tylko 46 minut plyty, dla porownania podam, ze dlugosc "unreleased & revamped" to 34 minuty. Po 2 latach tak krotki album? troche nie przystoi biorac pod uwage, ze do TDDUP wykonanych zostalo ponad 3 razy wiecej nagran.

jeszcze sprostowanie do "ganja bus", dj muggs nie uczetsniczyl bezposrednio w nagrywaniu czy produkcji tego utworu:
produced by Tony CD Kelly, additional recording by Rob Hill.

Tytuł:
Awatar użytkownika

plytka dobra ale nie tak dobra jak sie spodziewalem :) bo badz co badz pewnym przestoju(2002r. ) spodziewalem sie 'naszych'cypressow. oczywiscie i tak,jak narazie najleszpa pozycja w 2004r. ale to nie sa cypressi z black sunday tymbardzieje nie z IV. stac ich na wiecej i licze ze niedlugo tpo kaza. najbardizej podoba mi sie "Till Death Comes" i taki lajowy utowrek "busted in da hood". co do whatz ya number hmm mnie tam sie opdoba :) taka odmiana, niezly featuring ogolem taki komrecyjny troszke hit ale fajny, fajny klimacik tej piosenki. plytka baaaaardzo dobra jak na rynek,za to taka sobie jak na cypressow. 7/10

Tytuł:
Awatar użytkownika

Erbi pisze:
Jestem jeszcze niedopieszczony jesli chodzi o dlugosc plyty, w sumie jest na niej 16 utworow z czego 3 to instrumentale, wiec zostaje nam 13 kawlkow z ktorych najdluzszy to 4:03 min. w rezultacie mamy tylko 46 minut plyty

Dokladnie, a porownujac to z IV na ktorej wiekszosc piosenek po przerobienu na mp3 zajmuje 4-5 MB, a na TDDUP zaden utwor nie przekracza 4 MB, tez jestem z tego powodu 'niedopieszczony' mozna bylo oczekiwac czegos wiecej

Tytuł:
Awatar użytkownika

No ale IV zawieral dosc dlugie skity z dilerem wiec ciezko tak porownac

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dagg pisze:
No ale IV zawieral dosc dlugie skity z dilerem wiec ciezko tak porownac

no ale przeciez nie, wsyztskie, a zobacz Stoned Raiders, chociazby Lowrider 6MB (!), TDDUP daje nam tyle muzy co "Cypress Hill" a ile to bylo lat temu? przeciez to byl debiut, juz nie mowiac ze pod SR byla taka dluga przerwa, nie powiem ze utworki sa zle z powodu krotkosci, ale mozna bylo nagrac wiecej takich krotkich...

ludzie poprostu mnie wbilo w ziemie
powiem tylko tyle

LUDZIE ZAPALCIE BO NADCHODZI ARMAGEDON!!!!!!!!!!!!!!!!!

plyta jest rewelacja jak dla mnie
ekipa sprawna jak nigdy
poprostu bomba

pozdro dla wszystkich

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie wal 2 x tego samego posta w dwoch topickach ;p;p

Tytuł:
Awatar użytkownika

Powiedzmy sobie szczerze ?e ta p?yta jest poprostu ?rednia ! Najlepszy kawa?ek to Street wars natomiast najwi?kszym niewypa?em moim zdaniem okaza? sie Ganja bus !!!! Fajne rytmy s? jeszcze w What's your nejmrze i w Till Death Do Us Part !
Reszta jest OK! :wink:

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moim zdaniem plytka jest bardzo dobra, ale napewno nie srednia, wiadomo to Temples of Boom to jej daleko, no coz. Jest klimatyczna, z czym nie ktorzy sie nie zgadzaja, a kawalki jak kawalki lepsze i gorsze. Zdecydowanie no. 1 jest Till Death Do Us Part i Street Wars, once again jest tez niczego sobie. Co prawda jest dosc zroznicowana co moze troszke przeszkadzac, ale moze o to chodzilo tworcom. Osobiscie ustawilbym ja gdzies po srodku mojej hierarchii. Ciekawe co jeszcze panowie z Cypressa wymysla, mam nadzieje ze jeszcze cos lepszego.

Cypress Hill - iLLuSIoNS

Obrazek

Tytuł:
Awatar użytkownika

1. P?ytka w jednym s?owie jest ZAJEBISTA!!!!!!
2. Te oceny Whats Your Number (jak na taki utw?r) s? ju? wkurwiaj?ce... :?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00