Cypress Hill

pierwsze polskie forum poswięcone grupie Cypress Hill
Dzisiaj jest 19 lis 2018, o 03:57

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Od dawna chcialem napisas cosik o tej plytce...

Jak sama nazwa plyty wskazuje znajduja sie na niej kawalki niechciane i odrzucone...i tu chlopaki daja do myslenia, poniewaz nazwa plytki nie jest adekwatna co do jej zawartosci.
Unreleased & Revamped to 9 remixow, starych dobrych kawalkow. Przy obrobce tej plyty pomagali miedzy innymi Busta Rhymes, Tribe Called Quest i The Fugees.
Czytalem i slyszalem bardzo wiele narzekan i pojazdow w zwiazku z ta produkcja...i mimo to 3,5 nadal stoi u mnie jako mocna pozycja.
Plytke otwiera rewelacyjny Boom Biddy Bye Bye Fugees Remix. O tym kawalku chyba nie ma sie co rozwodzic, slyszac go nawet niejeden hiphopowy dziadek :p, jeden z najlepszych teledyskow i kawalkkw Cypressa.
Dalej nadchodzi Throw Your Hands In Da Air (ktory w rzaden spossb nie jest powiazany z kawalkiem z III o podobnym tytule) rownierz z Fugeesem - kolejne cudo, kolejnt clip.
"Intellectual Dons" - rewelacjnie spisal sie tu Call O Da Wild...kawalek ma swoj charakter
Za gorsze piosenki na plycie uwazam remix Illusions i Hits from da Bong...
Godne uwagi pozostaja Hand on the Pump i Latin Lingo (o wiele lepsze niz w oryginale).
Nieodpowiedzialne texty co do rzekomej komercyjnosci Unreleased & Revamped pozostawiam bez komentarza, powiem tylko tyle ze jezeli Lost Temples ma byc tworem na wzor 3,5 to wchodze w to bez namyslu.
Peace 4 all

Tytuł:

Chwileczke, zapodaje tylko w Winampie "Unrelease & Revamped" i zapodaje juz natychmiast swoja recenzje tej plytki:)
Zaczyna sie bardzo elegancko, od wspomnianego juz kawaleczka ktory znany jest nawet "hiphopowym dziadkom". mianowicie featuring z The Fugees - "Boom Biddy Bye Bye". Teledysk zarabisty, trudno nie natknac sie na niego, nawet teraz dosc czesto lecial w sumie na polskiej Vivie. Nie wiem czy nie jest to jedna z bardziej znanych piosenek Cypressa, ale moge sie oczywiscie mylic.
"Throw Your Hands In The Air" z Erickiem Sermonem. Zdecydowanie nie ma tutaj duzego powiazania z oryginalnym "Throw Your Set In The Air" ("Throw Your Hood In The Air" - pozdro Ice Cube :), ale piosenka zdecydowanie pasuje do klimatu plytki "Temples of Boom".
"Intellectual Dons" - wraz z Call O' Da Wild, ciekawy kawalek, niezly podkladzik. Zdecydowanie w klimacie Cypressa z 1995/96 roku :).
No i moj ulubiony: Muggs' Blunted Mix Hand On The Pump, moim zdaniem piosenka lepsza niz jej oryginal z plytki "Cypress Hill":). Nic dodac nic ujac. A ten skit za piosenka, miodzik - sam miodzik!.
"Whatta You Know" - to kawalek nowy, nie wydany chyba nigdzie wczesniej, nieprawdaz?Taki bonusik milutki do plytki.
"Hits from the bong" - fajne, fajne ale rozwala mnie ten podklad po zakonczeniu piosenki, zreszta potem zostal on przerobiony i uzyty przez Psycho Realm :).
"Illusions" w wersji Q-Tipa przedstawia sie tak srednio moim skromnym zdaniem :).
"Latin Lingo" w remixie Prince Paula'a jak dla mnie znowuz lepiej wypada niz oryginal!
A jako podsumowanie powiem ze ja wcale nie uwazam tej plytki za sama komercje, po prostu plytka z remixami, nowy kawalek tez sie znajdzie. Niby tylko epka a trwa 36 minut, wiecej niz niektore cale albumy ale co tam :). Jak dla mnie to ten album to strzal w dziesiatke, slucha sie go od poczatku do konca :) Pozdro!

Tytuł:
Awatar użytkownika

niom niezla plytka i nawet nie wiedzialem ze zostala pojechana :roll: ,bo to naprawde dobre remix'y.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Plytka jest wg. mnie na 4 w skali szkolnej.. Wszystkie kawalki sa dobre, ale nie podoba mi sie tylko jeden remix..

-Illusions (Q-Tip Remix), ...Harpsichord Mix 10000.. razy lepszy

Zapomnieliscie o When The Ship Goes Down (Diamond D Remix).

Ciekawe co by bylo gdyby na ring wyszly dwie plytki z remixami.. Oczywiscie:

Unrelased & Revamped VS. Stash

.."So many, come and go in this lifetime that you serve
Faces change, liscenses' everywhere you turn
Gangsta's become blinded, visions become blurred
Learned to stay alive to the real side of the curb.."

B-Real

Tytuł:
Awatar użytkownika

na tej plycie najbardziej mnie cieszy remix Boom Biddy Bye Bye, bo jestr wrecz genialny, na pozytywna opinie z pewnoscia zasluguje Intellectual Dons, Whatta You Know, Hits from the bong i Latin Lingo, reszta jakos mnie nie porwala, co do Hand On The Pump (muggs' blunted mix) bardziej mi sie podobal Hand on the glock z BS, na plycie tej wrecz zdenerwowal mnie mix Illusions, ktory wogole nie oddaje klimatu, ale jest to plyta bardzo ciekawa

co do porownania ze Stash'em, to jednak wole chyba 10-ke, na ktorej kaoda piosenka jest fajnie zmiksowana, a na szczeg?lna uwage zasluguja pierwsze 3 ze Stasha (Amplified (100x lepszy od oryginalu), Illusions, Checkmate), reszta tez w swietnym stylu.

Tytuł:

No i ten remix "RAP Superstar" Alchemista! Wymiata!

Tytuł:
Awatar użytkownika

pomimo, ze sa to te same utwory to robia bardzo duze wrazenie, nie sposob nie zaczac od Boom biddy bye bye - mistrzostwo swiata, po prostyu wypas, jak dla mnie lepsze od oryginalu (poza tym uwielbiam Wyclefa), mimo iz wszyscy pojechali po Illusions to mnie sie zajebiscie podoba i kropka. Whatta you know i Hits from the bong sa tez w porzo, hmmm, zreszta wszystko jest godne uwagi i polecenia. Ogolnie, pomimo, ze to tylko remixy to uwazam ze kazdy powinien miec ta plytke bo ukazuje co chlopaki potrafia zrobic z wielkimi hitami aby te dalej sie podobaly a jednak byly troche inne.

Cypress Hill - iLLuSIoNS

Obrazek

Tytuł:
Awatar użytkownika

Calkowicie sie z toba zgadzam choc co do Boom biddy to bardziej mi sie podoba ta z Templesow, a poza tym jest wszystko ok ! :P

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mhm. Ogolnie nie podoba mi sie Diamond Remix "When the ship goes down" - jest po prostu przemasakrzycznie fatalny. Beat jak dziecko na organkach. Illusions jest dosyc zabawne, tylko stracila wiele przez wycenzurowanie.

Najlepszy jest "Boom biddy bye bye" - jeden z lepszych kawalkow w ogole.
A ten kawalek "Call o da Wild" to majstersztyk, utrzymany w stylu "Temples'a"...
Ogolnie album raczej dobry. Rzecz jasna kazdy Cyprysowy zolnierz miec musi.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mimo ze plytka jest dosc krotka to jest jedna z czeciej sluchanych przeze mnie. Glownie dzieki "Boom Biddy Bye Bye", ktory jest chyba najlepszym klasykiem na tej plycie (min. dzieki Fugeesom), oraz "Throw Your Hands In The Air" z mistrzowska zwrotka Ericka Sermona. Ogolnie ciekawa choc szkoda ze taka krotka.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00